Genel SEO

Black hat seo nedir, kimler yapar, nasıl yapılır?

BLACK HAT SEO NEDİR KİMLER YAPAR
BLACK HAT SEO NEDİR KİMLER YAPAR
Tarafından yazılmıştır admin

Bu yazımızda black hat seo nedir, kimler yapar, nasıl yapılır?

Öncelikle black hat seonun türkçe karşılığı siyah şapkalı seocular (illegal seo tekniklerini kullanan) anlamına gelmektedir.  Peki nedir bu black hat seo ondan kısaca bahsedelim. Arama motorlarındaki kurallara uymayan saldırgan SEO taktikler uygulayan (bir nevi hacker’da diyebiliriz) kişiler için kullanılan tabirdir.

black hat seo

black hat seo

En etkili yöntemleri hacklinktir. Hacklink paketlerini kimi zaman backlink diye satabilirler. Siyah şapkalı seocular bilinen legal yollarda değil aksine illegal yollarla yaptıkları SEO teknikleriyle bir websitesini kısa zamanda hedeflediği yere çıkabilir. Girdikleri serverlarda yüksek pageranklı sitelere izinsiz konulan hacklinkler siteye prestij sağlayabilir.

hacklink nedir

hacklink nedir

Fakat şöyle bir şey söz konusu ki arama motorlarından illegal yollarla yapıldığı tespit edildiği için hedefe çıkan domain banlanıp arama motorları indexlerinden çıkarılır ve çıkarılan domaini tekrar arama motorları indexine sokmak  büyük çabalar gerektirebilir, tekrar organik yollarla üst sıralara çıkması eskisinden uzun vakit alabilir. Tavsiye etmediğimiz bu yöntemler size kısa vadeli yarar sağlayabilir ama sağlıklı bir şekilde uzun süreli başarı hedefliyorsanız kesinlikle white hat seocularla (beyaz şapkalı seocular) çalışmanız sizi her zaman rakiplerinizden bir adım önce tutacaktır.

Yazar hakkında

admin

1 Yorum

  • Aslında bu konuda gerekenleri yazmışsınız ama eklemek istediğim bi cümle var. Öncelikle seoculuk yapan arkadaşlardan küçük bir ricam var aç gözlü olmasınlar herşey para değil yaptığınız işe saygınız olsun insanlar yaptıkları işle karakterini sergiler çalıntı karakter kullanmayınız.

Yorum Yap