Dijital Pazarlama Dünyasında SEO’nun Rolü Nedir?

SEO , bildiğiniz üzere yıllar geçtikçe çok şey değişti.

Kurumsal şirketler, 1990’ların ortalarında SEO uzmanları işe almaya başladı. Elle kayıt edilen ve anahtar kelimeler dolduran teknikler çağıydı.

2004 yılına kadar, yeni başlayan ve küçük işletmeler bile, organik hedeflerine ulaşmalarını ve satışları artırmalarına yardımcı olmak için SEO uzmanlarına ihtiyaç duyduklarını fark etmeye başladı.

  1. dijital pazarlama ve seo
    dijital pazarlama ve seo
  2. Sosyal Medya Pazarlaması:  SEO‘dan yararlanabilmek için Sosyal medya çalışmanız  SEO stratejinizle uyumlu olmalıdır. Sosyal paylaşımlar sitenize / içeriğinize organik geri dönüşler getirebilir ve içerik stratejinizin çalışıp çalışmadığını da gösterebilir.
  3. İçerik Stratejisi:  İçerik her zaman için kraldır ve SEO’da olmazsa olmazların arasındadır. İçerik önemli bir SEO öğesidir. SEO çalışmasının çoğu içerik oluşturma üzerine kuruludur. SEO ile birlikte güçlü bir içerik stratejisi tanımlamak, dönüşümleri bir hayli arttıracaktır.
  4. Ücretli Arama (Paid Search):  SEO ve içerik stratejisi taktiklerini kullanmak, pahalı anahtar kelimeleri ele geçirmenizi ve organik trafik kazanmanızı sağlar. Ücretli arama uzmanları açılış sayfalarını, anahtar kelime planlarını ve karşılıklı içerik stratejisini optimize ederek SEO uzmanları ile işbirliği yapabilir.
  5. Dönüşüm:  SEO’yu ve dönüşüm taktiklerini birleştirmek, organik sonuçları yükseltebilir. Doğru içerik yolculuğunu en iyi kullanıcı tecrübesi ile eşleştirirseniz, tatmin edici kullanıcıları dönüşümünüze getireceksiniz. Isı haritalarını okuduğunuzdan, kullanıcılarınızı anladığınızdan ve ara sıra kullanıcı arayüzünüzü test ettiğinizden emin olun.
  6. PR ve Marka Alınması:  Online itibar yönetimi  SEO stratejisinde önemli bir adım. PR ekipleri, SEO ile işbirliği yaparak gerçekten yararlanabilir.
  7. Web Sitesi Geliştiricileri:  SEO’nun web geliştiricilerle yakın çalışması gerekmektedir. Her yeni projede web geliştiricelere iş düşmekte ve google yeniliklerinde ihtiyaç olabilmektedir.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir