inbound marketing gelen pazarlama

Gelen Pazarlama (inbound marketing) Nedir?

Gelen Pazarlama Nedir?

Gelen pazarlama, insanlar ve işiniz üzerinde olumlu etkileri olan değerli deneyimler yaratmakla ilgilidir.  Potansiyel müşterileri, ilgili ve yararlı içerik aracılığıyla web sitenize ve blogunuza çekersiniz. Bir kez geldiklerinde, onlarla e-posta ve sohbet gibi konuşma araçlarını kullanarak ve sürekli değer vaat ederek süreci uzatıp sonunda, empatik bir danışman ve uzman olarak hareket etmeye devam ederek onları memnun edersiniz. 

Giden pazarlamanın aksine, gelen pazarlamanın yanı sıra, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için mücadele etmeniz gerekmez. İdeal müşterilerinizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını gidermek için tasarlanmış içerik oluşturarak, nitelikli potansiyel müşterileri çeker ve işiniz için güven ve güvenilirlik geliştirirsiniz.

Inbound Marketing’de kullanılan ifadeler şöyle sıralanabilir:

 

1)İçerik hazırlama:

Hazırladığınız içerikle ilgili, müşterilerinizin temel sorularına, beklenti düzeylerine ve ihtiyaçlarına cevap vermelidir.

 

2)Lifecycle pazarlama:

İnsanlar şirketinizi tanıdıkça yaklaşımları değişir ve her aşamada farklı bir pazarlama yöntemi kullanmak mecburiyetinde olursunuz.

 

3)Kişiselleştirme:

Zaman içinde oluşan potansiyel müşterileriniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olup ve onların kişisel ihtiyaçlarına uygun mesajlar oluşturabilirsiniz.

 

4)Çoklu kanal:

Inbound pazarlama çoklu kanal kullanımı gerektirir çünkü insanlara oldukları yerde, sizinle iletişime geçmek istedikleri için oluşturduğunuz kanallardan ulaşım sağlamalısınız.

 

5)Entegrasyon:

Yayınlarınız ve analiz araçlarınız birlikte çalışır ve böylelikle doğru yer ve zamanda doğru içeriği paylaşmanızı sağlar.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir