Google görsel aramalarda görünüm değişikliğine gitti 1

Google Görsel Aramada Bir Yeniliğe Daha Gitti (2019)

Şu anda aylarca süren testlerden sonra kullanıma hazır olan Google Görsel araması için bu yeni arayüzü inceleyebilirsiniz.

Bir ay kadar test sürecinden sonra Google, görsel arama önizleme kutusu için yeni bir tasarım ve arayüz başlattığını görmekteyiz. Yeni kutu, resmi, ilgili resim ve ilgili resimler hakkında daha fazla ayrıntı içeren daha büyük bir çerçevede gösterilmektedir. Aynı zamanda ekranın sağ tarafta yapışır, böylece daha fazla görüntü görmek için kaydırma yapmadan detayları kaydırabilirsiniz.

Google görsel aramalarda görünüm değişikliğine gitti

Google bu özelliğin birtakım kolaylığı beraberinde getirdiğini belirtiyor. Ayrıca bu görseller içerisinde iken geri tuşu vasıtasıyla daha önce seçtiğiniz görsellere de ulaşabilmeniz mümkün. Yeni güncelleme ile birlikte Google Görseller, Google Alışveriş ile birlikte çalışabilecek. Google Görseller, satın alınabilen ürünlerin fiyat bilgisini ve hakkında birkaç detayı ek olarak kullanıcılara gösterecek. Bu güncelleme, şu anda tüm kullanıcılara sunulmuş durumda. Tüm bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Google, resmî blog açıklamasında yeni güncellemeden şu sözlerle bahsetti: “Önemli olarak, görseliniz kaydırma yaparken orada kalır, görüntüleri sayfadaki diğer görüntülerle rahatça karşılaştırmanızı sağlar. Baktığınız şeyi kaybetmeden istediğiniz kadar bunu yapın; tıkladığınız son görüntüyü geri getirmek için sadece geri düğmesine basın.”

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir