google zengin cevaplar rich answers

Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir?

Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) arama motoruna yazdığınız sorgunun sizler için en iyi sonucu en hızlı şekilde karşınıza çıkarmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özellik her yapılan sorgu için çalışmamaktadır. Sorgu şu an için en sık olarak  yazdığınız kelimenin sonuna ”nedir ve kimdir” sorusunu sorgularken yanıt vermektedir. Küçük bir örnek vermek gerekirse Google arama motoruna ”Anchor text çapa metin nedir” diye bir arama yapıyoruz ve karşımıza şu şekilde bir hızlı yanıt alıyoruz.

Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir
Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir

Resimde gördüğünüz gibi en yukarıda sonuçların en üstünde sorgumuzun yanıtını en hızlı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. HummingBird ve RankBrain algoritmasının bir parçası olan Zengin Cevaplar (Rich Answers) bu özelliği ile bir çok sorgunun cevabını siteye girmeden görme imkanı tanımakta ve bu sayede işleri kolaylaştırmaktadır.

Google Zengin Cevaplar Neye Göre Belirlenir?

Zengin cevapları Google ilk sayfa içerisindeki sıralamaların birinden almaktadır. Bu sonuçlarda yer almak için illa ki ilk sırada olmanız şart değildir, ikinci veya daha farklı bir sıralamada olsanız bile çıkma ihtimaliniz bulunmaktadır. Fakat içeriğiniz için ilk sayfada bulunmanız gerekmektedir. Dediğimiz gibi şu an için ”nedir ve kimdir” sorgularıyla hizmet vermektedir. Bir örnekte ”kimdir” sorusuyla gösterim yapalım.

Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir1
Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir

Bu resimdede görüldüğü gibi Zengin Cevaplar için ilk sırada olmak gerek yok, aranan sorgunun web sıralaması 3. sırada olmuş olmasına rağmen Zengin Cevaplar olarak en başta görülebilirsiniz.

Bazı Zengin Cevaplar için Google kendi sistemini kullanmaktadır. Bir örnek vermek gerekirse arama motoruna ingilizce bir terim girerek ”Türkçesi nedir?” sorgusu eklerseniz bunun karşılığını kendi çevirisini kullanarak Zengin Cevaplar kısmında türkçe çevirisiyle karşılabilirsiniz. Buna da resimle bir örnek gösterelim.

Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir2
Google Zengin Cevaplar (Rich Answers) Nedir

Görüldüğü gibi google  Zengin Cevaplar bölümünde herhangi bir web sitesini değil kendi çeviri hizmetini kullanmış. Bunun gibi bir çok hizmeti daha ekleyebilir 1 dolar ne kadar diye yazdığınızda doların anlık durumunu görebilir, 2×2 diye aratma yaptığınızda cevabı hesap makinesiyle görüntüleme gibi bir çok kolaylığı bizlere sunmaktadır.

Google Zengin Cevaplar bölümünde yer almak web sitenizde mutlaka artış yaşayacaksınız. Bu konuya önem vererek web sitenize katkıda bulunabilirsiniz.

Google Zengin Cevaplarda Nasıl Yer Alınır?

Bunun cevabını tam olarak bilinmemekle birlikte herkes kendi yöntemini ele almaktadır. Benim kendi yöntemimden bahsedecek olursam eğer, öncelikle başlığımızı net olarak belirlemiş olmamız gerekmektedir. Örnek olarak bir SEO terimi olan Linkwheel konusunu ele alalım. Öncelikle bir başlık olarak Linkwheel Nedir? yazıyoruz. Daha sonrasında konuya Linkwhell diye yazıp bir vurgu yapıyoruz daha sonra iki satırlık bir kısa fakat özgün bir yaz yazıyoruz. Yazıları yazarken kelimelerimize özen gösterim yazım hatalarından kaçınmalıyız. Ana girişiniz başlığınızın tanımını kapsasın daha sonra sonra içerik detayına girmelisiniz. Yazdığımız makalenin kaliteli olması ve diğer belirtmiş olduğum detayları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz doğrultusunda Google Zengin Cevaplar kısmında yer alabilirsiniz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir