googleda ilk sırada olmanın avantajları nelerdir

Google’da ilk sırada olmanın avantajları nelerdir?

Bu yazımızda dünyanın en büyük arama motoru olan ”Google” da ilk sırada yada sayfada olmanın avantajlarından bahsedeceğiz. Öncellikle işin en başından başlayalım varolan bir şirket değilde sıfırdan kurulacak bir firmayı ele alırsak daha kapsamlı ve daha anlaşılır olur.
Yeni kurulan firmaların ayakta tutabilmesi için en önemli şey tabi ki reklam hizmetleridir ancak firmaların reklam hizmetlerinden yararlanmaması yada yanlış şekilde yararlanmasından dolayı belirli bir dönem işlerini oturtana kadar büyük zorluklar çeker yada firma iflas bayrağını çeker.

Google'da ilk sırada çıkmanın avantajları
Google’da ilk sırada çıkmanın avantajları

Peki benim bu konuda size tavsiyelerim nelerdir?

1. Öneri ”Web tasarım”;

En başta vereceğim tavsiye olarak bir websitenin kurulmasıdır. En cüzî rakamla en büyük reklam hizmetini ancak ve ancak internet aracılığı ile edinebilirsiniz. Firmanın kurulacağı ve kurulacak firmanın isminin belirlenmesinin ardından yapılacak ilk iş bir websitesi yaptırmaktır.. Bana göre en iyi reklam hizmetleri internet reklamcılığıdır. Günümüzde hemen hemen herkesin elinin altında olan internet ile müşteri bulmak hiçte zor değildir. İnternet aracılığı ile firmanızı tanıtmanız diğer reklam hizmetlerine göre daha kolay ve daha uygundur(Alacağınız iş ile kıyaslanarak). Bir websitesi olmadan yapılacak reklam sınırlı boyuttadır. Bu verdiğim öneri 2. öneri ile birlikte çalışılmakta olup tek başına size yarar sağlamayacaktır.

2. Öneri Arama Motoru Optimizasyonu SEO (Search Engine Optimization);

Başlı başına sadece bir website yaptırarak bir beklenti içerisine kesinlikle girmeyiniz. Yaptırmış olduğunuz websiteyi dünyaya duyurmak için bir seo uzmanını ihtiyaç vardır. Peki kimdir bu Seo Uzmanı ne yapar nasıl çalışır kısaca ondan bahsedelim.
Kurumsal SEO uzmanı  websitenizin arama motoruna göre optimizesini sağlayıp arattırılan anahtar kelimelerde en üst sıralamalara çıkaran kişilerdir. Her SEO uzmanının kendine özgü çalışması fiyatı ve süreci vardır. Kendinize uygun bir SEO uzmanı bularak, sitenizin SEO çalışmasını yaptırarak, beklediğiniz müşteri kitlesini yakalamak biraz zaman alabilir. SEO çalışması kısa süreli olmamakla birlikte en az 3 aydan başlayıp verilen anahtar kelimenin rekabetine göre bu süre uzamaktadır. Biraz sabır ve bu 2 öneri ile birlikte yapmış olduğunuz işin keyfini çıkaracaksınız.

Bu yazdığım önerileri dikkate almanızı tavsiye eder sitemizdeki diğer içerikleri de okuyarak daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir