H1 Etikeninin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Çok merak edilen bir konuyu daha sizlerle paylaşalım. Heading etiketleri nedir nasıl kullanılır ve h1 etiketi hangi sıklıkta kullanılır sizlere anlatalım. Geçtiğimiz zamanlarda hep akıllarda kalan h1 etikenin sadece ana başlık olarak kullanmamızdı. Yazımıza geçmeden önce kısaca Heading etiketlerinden bahsedelim.

Heading başlık etiketleri
Heading başlık etiketleri

Heading etiketleri 6 adet olup başlık sıralamasına göre gitmektedir. H1 etiketi makalenizin ana başlığı olarak kullanılır. Daha önceden hep h1 etiketinin sadece makalenizin ana başlığında kullanılması yazılmıştı. Fakat google çalışanı John Muller bizlere h1 etiketinin nasıl ve kaç adet kullanmamız gerektiğinin videosunu yayınladı ve bu videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

H1 etiketinin birden fazla kullanılabileceğini dile getiren John Muller’e teşekkür eder yıllardır tartışılan bir konuya bu video ile bir açıklık getirmiştir. Sizlerde H1 etiketini birden fazla kullanabilirsiniz. Tavsiyem yine çok aşırıya kaçmamanız ve H1 etiketinizi makalenizdeki en önemli başlıklarda kullanmanızdır. Makalenizin alt başlıklarında H2 kullanın ve bir hiyerarşi halinde kullanmaya özen gösterin. H1 etiketini kullanırken karakter olarak çok uzun tutmayın ve yalın haliyle kullanmanız gerektiğinide sizlere belirtelim.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir