linkwheel nedir nasıl yapılır

Linkwheel Nedir? Nasıl Yapılır?

Linkwheel Nedir, Nasıl Yapılır?

En başta Linkwheel Nedir? bundan bahsedelim. Türkçe karşılığı ”Link Döngüsü” olarak tanımlanan bu SEO çalışması doğru yapıldığı takdirde çok büyük faydasını göreceksiniz. Peki bu çalışma nasıl olur mantığı nasıl derseniz onuda görüntümüzle anlatalım.

 

linkwheel nedir nasıl yapılır
linkwheel nedir nasıl yapılır

Resimdede görüldüğü üzere paravan bloglarımızdan birbirine bağlantı ve her blogdan ana sitemize bağlantımız mevcut. Resimde görülen biraz geniş çaplı bir yöntem siz bunu biraz daha kısıtlı sitelerden yapmanız mümkündür.

Linkwheel Nasıl Yapılır?

Açacağımız paravan blog siteleri resimde de görüldüğü üzere güvenilirliği olan prestijli bloglardan (wordpress, blogspot vs.) anahtar kelimenize uygun bloglar açarak özgün yazılarımızı bu bloglarda paylaşarak bu döngüyü sağladığınız takdirde doğru bağlantılarla istenilen SEO çalışması sizi başarıya ulaştıracaktır. Linkwheel çalışması biraz sabır gerektiren fakat sonucu bizi sevindirecek bir çalışmadır. Açtığınız blogları içerik olarak zenginleştirmeden direk link çıkışı yapıp bırakmanız site yarar sağlamayacaktır. Sitemizi anahtar kelimemize uygun özgün makaleler ile besleyip blogları birbirine bağlayan tek yönlü backlinkler ve blogtan aldığımız ana sitemize backlink bu işi amacına ulaştıracaktır.

Ayrıca bu bloglara sosyal medya ve video sitelerinde desteğini ekleyebilir, SEO için alt yapınızı daha çok sağlamlaştırabilirsiniz.

4 Comments

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir