Genel SEO

Özgün içeriğin SEO’ya etkisi nedir?

Özgün içeriğin SEO'ya etkisi nedir
Özgün içeriğin SEO'ya etkisi nedir
Tarafından yazılmıştır admin

Benim sık kullandığım ve bana göre seoda olmazsa olmaz SEO tekniklerinin başında özgün içerik gelir. Google güncel ve özgün içerik barındıran sitelere bayılır. Bencede mantık bu olmalı copy paste ile emek harcamadan başkalarının bilgi birikimi ile üst sıraları hedeflememiz doğru olmaz ve bunu abartan birçok kişi mevcut. Hatta o kadar abartan kişiler var ki copy paste yapıp karşı tarafın emeğine saygı göstermeyip, kaynak göstermeyen kişiler bile mevcut. İşte tamda burada google devreye giriyor ve bizi bu dertten kurtarıyor. Adil olanda bu olmalı bence. Kişi emek verip oturup bilgisini döküp, hiç bilgi sahibi olmayan birisi sizin içeriklerinizle arama sonuçlarında sizi geçmesi katlanılabilir bir durum olamaz herhalde.

Özgün içeriğin SEO'ya etkisi nedir

Özgün içeriğin SEO’ya etkisi nedir

Google’ın mantığı gayet basit ve bu konuyu kavramakta hiç zor gelmeyecektir size mantık şu özgün içerikle konuya ne kadar hakim olduğumuzu gösterebiliriz. Kurumsal firmalar içinde bu geçerlidir ürünüzü ne kadar iyi tanıtırsanız ne kadar bilgi sahibi iseniz Kurumsal SEO ile yükselmeniz çok daha kısa zamanda olacaktır. Bu konuya hakimliğimizden ötürü google bu konu ile bilgi sahibi olmak isteyen ziyaretçilere bizi tavsiye ediyor ama şu durumu kesinlikle atlamadan sizlerle paylaşayım ne kadar özgün içerikte yazsanız bu yazıyı google’a indexletmeniz gerekir paylaştığınız yazınızı sizden önce başka biri google’a indexlettirirse bu yazıyı o paylaşmış bu bilgi o kişiden çıkmış sayacaktır. Bu yüzden Google Webmaster Araçlarına iyi hakim olmanız gerekiyor.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yazar hakkında

admin

2 Yorumlar

  • Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür eder başarılarınız devamını dilerim.Ben dini bir siteye sahip biri olarak sitemin google’da ilk sıralara taşımak istiyorum fakat sizinde hak vereceğinizi üzere dini bir bilgiyi özgün olarak yazmam biraz araştırmaya gerek duyuyor önemli olduğundan kesin doğru olması gerek özgün yazı değilde başka bir şekilde üst sıralara çıkmam için nasıl yardımcı olabilirsiniz.Sizin gibi bilgili biriyle çalışmak isterim tabi sizde isterseniz size WEBMASTER olarak iş teklif ediyorum.. kolay gelsin.

    • Öncelikle iş teklifiniz için teşekkür ederim Zafer Bey, fakat ben bu işi freelance olarak yapıyorum ayrıca webmasterdan ziyade seo kısmında yer almaktayım. Siteniz için yapılacak seo işlemleri için iletişime geçebilirsiniz.
      teşekkür ederim.

Yorum Yap