Seo sonuçları arama motoruna ne zaman yansır

Seo çalışılan bir sitenin etkisi arama sonuçlarına ne zaman yansır?

SEO’nun Google Arama Sonuçları Üzerindeki Etkisi

Bu yazımızda SEO için emeğimizin karşılığını google’dan ne şekilde ve ne zaman alırız ondan bahsedeceğiz. Yanlız her zamanda belirttiğimiz gibi SEO sabır gerektiren bir iştir. Hemen sıkılmayın sabredin verdiğiniz emeğin karşılığını mutlaka alacaksınızdır. Alel acele yaptığınız işlemler kötü sonuçlara yol açabilir.

SEO nun arama motoruna etkisi
SEO nun arama motoruna etkisi

Konumuza geçelim hemen ve ilk iş sitemizin seoya etkisini hızlandırmak için sitenizde aktif olmak gerekmektedir. Sürekli güncellenen bir sitenin googleda değeri yüksektir ve botlarını sürekleri o siteye yönlendirir. Google botların sitenizi hergün gelmesi demek botların aldığı sayfaları google dizinine göndermesi ve buda sizin google üzerinizdeki sıralamanızı değiştirir. Sürekli aktif olunduğu takdirde site içi seo, site dışı seoya göre daha kısa zamanda etkisini göstermektedir.

SEOnun arama motoruna etkisi
SEOnun arama motoruna etkisi

Ayrıca sitenizin hızlı indexlenmesi için google webmaster araçlarını, yada ping servislerini kullanabilirsiniz. Fakat en sağlıklı yol siteniz için sürekli güncellemek ve olacağanca sitenizde özgün yazılar paylaşmak google botlarını her gün sitenize çekecektir. Site dışı SEO ise backlink aldığınız siteyle ilgili olarak bu süre değişir. Backlinki sizin çalışma alanınızla ilgili bir siteden ve bu siteninde kaliteli ve sık güncellenen bir site olması site dışı seonun google’a etkisi daha kısa olacaktır.

2 Comments

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir