SEO uyumlu makale nasıl yazılır?

Öncelikle SEO uyumlu makale yazmadan önce yazacağımız makale hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz?

Makale hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz o konu ile ilgili iyi araştırma içine girip konuya hakim olmalısınız. Google kopyala yapıştır olayını sevmediği gibi yeterli bilgiyi kullanıcılarına aktaramayanları da maalesef ki sevmiyor. Makale yazarken konumunuz öğretmen gibi olmalıdır. Bir bilgi paylaşırken en doğru bilgiyi iyi bir dille akıcı olarak paylaşmak gerekir. SEO uyumlu makale yazarken yazının çok sıkıcı olmaması adına görseller kullanabilirsiniz.

seo uyumlu makale nasıl yazılır
seo uyumlu makale nasıl yazılır

Makale içinde görsel kullanırken google görsel seo başlıklı makalemizden yararlanabilirsiniz. Kullanacağınız görseller makale ile ilgili olması gerekir. Makaleyi yazarken çok kısa tutmamak gerekir (en az 300 kelime) ve konu ile ilgili anahtar kelimeler önceden belirlenmeli ve makale bu anahtar kelimeler üzerinde yazılmalıdır. Anahtar kelimelerinizi spam algısı yaratmadan makalenin ihtiyacı kadar, bold, italic ve altı çizili şekilde kullanmak gerekir. Makalede h1,  h2 ve h3 etiketlerinden yararlanılmalıdır. Makale içerisinde bahsedilen bir diğer konunun anahtar kelimesine çıkış vererek o makaleyi destekleyebilir ayrıca kullanıcıyı makaleden makaleye atlatarak sayfa içinde gezinmeyi arttırabilirsiniz.

Makalenin başlık kısmı anahtar kelimeyi içermeli  60-70 karakter kullanabilirsiniz.

Makalenin açıklama kısmında anahtar kelimeleri kullanmalıdır. Açıklama yazarken sadece anahtar kelimeleri sıralayarak yazmayınız.

Makalenin anahtar kelimelerini seçerken her zaman akıllara google’da neyi arattırırsam makalemi bulabilirim düşüncesiyle hareket edilmeli ve cevabını bulamayacakları anahtar kelimeleri girilmemelidir.

SEO‘da çok önemli bir yeri olan özgün makaleyi yazarken umarım bahsettiğimiz kriterlere uyarak güzel makaleler çıkararırsınız.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir