Backlink nedir, kaliteli backlink nasıl alınır? | Kurumsal Seo Danışmanlığı
0543 480 93 33 info@oguztrabzon.com
backlink nedir

Backlink Nedir?

Backlink, bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya text linkinin bulunması durumunda PageRank  değerinin yükselmesi için önemli olan bir link sistemidir.

Bir web sitesi herhangi başka bir siteye eklendiği zaman Google ve diğer arama motorlarında “link:www.siteadi.com” şeklinde aratıldığında çıkan siteler, o aratılan web sitesine backlink vermiş demektir. Site ile alakalı linkler PageRank™ artışına katkı sağlar.

Arama motorlarının birinci mantığı, bir siteye başka bir siteye link veriyorsa demek ki bu site iyi bir sitedir, kötü olan bir siteye kimse link vermez. Backlink sitenin PageRank‘ının yükselmesinde en etkili araçtır. Ancak Pr’ı ( PageRank ) yüksek olan sitelerden link almak daha faydalıdır. Örneğin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacağına Pr 4 olan siteden 1 link almak daha iyidir.

Hacklink Nedir? Kimler Hacklink Yapar?
Kurumsal Seo Nedir?
Author Info

admin

Comments ( 4 )

 • siteme backlink almak için sadece site eklemi yapabiliyorum acaba. daha farklı backlink seceneklerindende bahsedermisiniz. teşekkürler

 • Admin

  Backlink olarak sitenizi toplist sitelerine, dizin sitelerine kaydedebilirsiniz arkadaş yada tanıdıklarınızın web sitesinden footer yada reklam alanı kısımlarından backlink alabilirsiniz. Blog açarak konu paylaşarak konu içerisinden alabilirsiniz, forumlarda imza kısmını kendi sitenizi ekleyerek alabilirsiniz, Ziyaretçi defterlerine not bırakarak alabilirsiniz hatta ve hatta bize sormuş olduğunuz yorumdan bile kendinize backlink alabilirsiniz Bir siteden kendi sitenize çıkış olabilecek herşeye backlink diyebiliriz ama size tavsiyem özgün içerikli bir yazı ile kendinize çıkış vermenizdir.(anahtar kelimenize uygun siteden alınan backlink önerilir.)

 • Kurumsal web tasarım

  Arama motorlarında arama yaparken sitenizi buldum makaleleriniz dikkatimi çekti teşekkürler

  • Admin

   Rica ederim.

Yazıya yorum yap

*