Hacklink nedir, bu tekniği kim kullanır? | Kurumsal Seo Danışmanlığı
0543 480 93 33 info@oguztrabzon.com
hacklink nedir

Hacklink Nedir? Kimler Hacklink Yapar?

Hacklink Nedir? Nasıl Yapılır? Kimler Hacklink Yapar?


Hacklink kavramını kullanan kişilere Black hat seocular diyoruz.

Black hat seocular, siyah şapkalı seoculardır.

Hacker’larda olduğu gibi seocularda bu kavram ortaya çıkmıştır aslında şöyle anlatmak gerekirse bir siyah şapkalı seocu ya bir hacker diyebiliriz çünkü illegal yollarla yapılan bir çalışmadır.

Peki illegal nasıl çalışırlar buna biraz deyinelim dediğim gibi black hat seocular bir hacker’dır ve pagerankı yüksek olan sitenin açıklarından faydalanarak sisteme sızan ve kaynak kodlarına herhangi bir izin alınmadan kendi sitesine almış olduğu backlink yöntemine biz hacklink diyoruz.

Hackerlar girdikleri serverda belki 10 bin sitenin kaynak kodlarına erişim sağlayabiliyor hatta ve hatta bunların hepsinden kendisine illegal olarak kendi sitesine bağlantı çıkarabiliyor peki bu doğrumudur tabi ki yanlıştır. Hacklink’te yaparken mantık backlinkte olduğu gibi link aldığınız sitenin içeriği sizin sitenizden farklıysa bu hacklink’inde hiçbir önemi olmayacaktır aynı zamanda bu kadar çok siteden gereksiz hacklink almak google tarafından kendinizi daha çabuk ele vereceğiniz anlamını taşımaktadır. Bizim için yararlı olan bağlantı kaliteli siteden ve mümkünde yaptığınız iş ile bağlantılı olan sitelerden alınan backlinklerdir.

Backlink ve hacklink kavramlarını kavramak aslında çok basit bir konudur.

Backlink doğru yapıldığı takdirde sitenize kalıcı olarak yarar sağlar.

Hacklink doğru yapıldığı takdirde sitenize kısa zamanlı yarar sağlar.

Tavsiyemiz elbette doğal yollarla yapılan SEO çalışmalarıdır.

Black hat seo, nedir, kimler yapar, nasıl yapılır?
Backlink Nedir?
Author Info

admin

Yorum Yapılmamış

Yazıya yorum yap

*