Doğru site yapısı nasıl olmalı

Sitenizin Yapısı Ziyaretçilerin Dostu Olsun

Sitenizin Yapısı Ziyaretçilerin Dostu Olmalı

SEO çalışmasının temel amacı ziyaretçinin aradığını bilgiyi en kısa zamanda en doğru sitede bulmaktadır. Bunun için web sitesindeki kolaylık ön planda olmalıdır. Ziyaretçi sitenizde aradığı bilgiyi kolaylıkla bulmalıdır.

Sitenizin yapısı ziyaretçilerinizin kolay gezinebileceği şekilde kodlanmalıdır. Günümüzde pek çok kullanıcı wordpress alt yapısını kullanmaktadır.

WordPress alt yapısında bir çok tema responsive özelliklidir ve bu sitelerde ziyaretçiler daha rahat gezinebilirler. Sayfalarınızı doğru şekilde yapılandırmalısınız.

web-tasarım
web tasarım

Ziyaretçiler aradığı şeyleri çok vakit kaybetmeden bulmak ister eğer aradığı şeyde çok vakit kaybederse sitenizden çıkış yapabilir, sitenize tekrar girmeyebilir. Sitenizde abartılı reklamlar kullanmak kullanıcıyı rahatsız edebilir. Herhangi bir linke tıkladığında sayfanın açılma süresi çok ise sitenizden çıkış yapabilir.

Makalenizde anlatılmak istenen konudan çok farklı yerlere çıkmamanız önerilir. Sayfada sürekli aynı şeyleri tekrar etmek yerine kısa ve öz anlatımlar kullanmalısınız.

Etiketleme yaparken konu ile ilgili etiket yapılması müşteriyi direk odaklı aradığı yere çeker. Sitenin kategorilendirme yapısı karışık olmamalı, doğru şekilde yapılmalıdır ki ziyaretçi aradığını kolayca ulaşabilsin.
Sitenize koyacağınız reklamları abartılmadan konulmasını tavsiye ederim. Konulan reklamların müstehcen olmamasına özen gösterilmelidir. Unutmayalım ki SEO için yapılan her şey ziyaretçilerimizin rahatlığı ve kolaylığı içindir.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir