Local-SEO-Banner-Background-Image

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya; en genel anlatımla yeni nesil web teknolojilerinin getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği digital platformdur. Sosyal medyada takipçi sayınız ne kadar artarsa hali hazırda bulunan bir insan topluluğu elinizin altında olmuş olacaktır. Bu sayede yapacağınız reklam ve tanıtımlarınızı daha kısa zamanda daha fazla kişiye sunmuş olacaksınız.

Sosyal medya ile marka bilinirliğiniz, müşteri sayınız ve marka bilinirliğiniz artacaktır.

Social-Media-Traffic-Image

Sosyal Medya Yönetimini Nasıl Yapıyoruz?

Social-Media-Brand-Image
Digital Consultancy

Müşteri ilişkileri yönetiminin dijital çağdaki ismi diyalog yönetimidir. Diyalog yönetiminin kullanılmasındaki amaç; hedef kitle ve marka arasında uzun süreli sadakat yaratmaktır.

Brand Marketing

Etkin bir sosyal medya yönetimiyle arama motorlarında iyi bir aşama kaydetmek istiyorsanız markanıza ait olan algınızı güçlendirmeniz gerekiyor demektir.

Performance Monitoring

Sosyal medya yönetiminde diğer bir önemli unsur rakiplerinizin nasıl paylaşım yaptıklarıdır. Bu paylaşımları incelerken nasıl bir dil kullandıklarına, hangi sosyal medya sayfalarını takip ettiklerine dikkat etmelisiniz.

Traffic Analytic

Sosyal medyada yapılan paylaşımların analizleri de bir o kadar önemlidir. Bu analizler sayesinde oluşturulan strateji yanlışsa değiştirilebilir, doğruysa geliştirilebilir.

Conversion Optimization

Öncelikle yapmanız gereken ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirlemek olmalı. Hedef kitlenizin cinsiyetini, yaş aralığını, ilgi alanlarını ve nelerden hoşlandıklarını bilmelisiniz.

Social Tracking

Gün geçtikçe internet üzerinden verilen reklamların sayıları artış göstermektedir. İnternet reklamlarını tercih eden markaların sayılarının artmasıyla da reklam yönetimi, sosyal medya yönetmenin kalbi olmuştur diyebiliriz.

Performance Monitoring Tool
Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medya yönetimi; sosyal medya sayfalarının ve sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini, bu sürecin ne şekilde işlemesini gerektiğini, kriz anında nasıl bir yöntem izlenebileceğini ve imaj yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini gösteren durumlar bütünüdür. Günümüzde iletişim anlamında güçlü bir yeri olan sosyal medya, önüne geçilemez bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin önemi bir tık daha güçlenmiş olur.

Müşteri Artışı
Marka Bilinirliği
Güvenilirlik
Marka Değeri
Sosyal Medya Yönetimi 6
Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya ile İlgili Yayınladığımız Makaleler

Sending
User Review
0 (0 votes)