meta-aciklamalari

Uzun Meta Açıklaması Sıralamayı Etkiler mi?

Merhaba arkadaşlar, google geçen zaman diliminde sıralama konumunda yer alan description (açıklama) kısmındaki meta sınırını karakter olarak yükseltti. Daha önce 160 karakter sınırı bulunan açıklama sınırını artık 320 karaktere çıkarttı. Bu haliyle kafalarda SEO için daha fazla yazı yazsam google’daki sıralamada farklı kelimeleride barındırıp daha fazla anahtar kelimeye hitap edeceği algısı yarattı. Fakat google bu sıralama üzerinde çok etkisi bulunmadığının belirtisinide yaptı.  Makalenizin açıklama kısmını yine aynı 160 karakter ile sınırlandırabilir yada biraz aşabilirsiniz.

Tek tek tüm makalenizin açıklama kısmını değiştirmenize gerek yok fakat gösterimi düşük olan makalelerinizde ufak bir özgünlük yapıp meta üzerinde farklı bir açıklama deneyerek yeni sıralama konumuzu kontrol edebilirsiniz.

Description (açıklama) kısmındaki meta etiketi makalenin ne olduğu ile ilgili özet yazı anlamı taşımasıdır. Burada makalenizden bağımsız şeyler yazmayın ve bu alanı anahtar kelimelerinizle doldurarak spam algısı yaratmayınız. Bu önemli bir kriter olup karşınızdaki kişinin aradığı bilgiyi sizin makalenizde yer aldğının algısını yaratınki ziyaretçi sizin sitenize giriş yapsın ve makaleleriniz arasında dolaşımı sağlasın.

Makalenizin açıklaması ile tıklanma oranınız ve site içerisinde geçirilen zaman google için sıralama açısından önemi yüksektir. Bu anlamda açıklama yazısının ne kadar önemli olduğunu bu yazımızla öğrenmiş bulunmaktasınız. Bundan sonra iyi makaleler ve iyi meta etiketleriyle özgün makaleler diliyoruz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir