web tasarım ile seo uyumu

Web Tasarım ile SEO Uyumu

Bu yazımızda muhteşem ikili olan Web Tasarım ve SEO uyumundan bahsedeceğiz. Öncelikle web tasarım için bize gerekli olan şeyler; domain, hosting ve SSL sertifikasıdır. Tabiki domain için sık tercih edilen .com .net uzantılı domainleri tercih etmeli ve hosting olarakta imkan varsa SEO Hosting tercih edilmelidir. Bize gerekli olan bu ihtiyaçları ismi duyulmamış yerlerden almamanız tavsiye edilir. Domain ve Hostingimizi aldıktan sonra kuracağımız siteyi iyi belirlemek gerekir. Daha sonradan kolayca dönüştürebileceğiniz, hızlı, mobil uyumlu, SEO‘ya uyarlaması kolay bir site kurmanız gerekecektir. Dünya üzerinde en çok tercih edilen siteler wordpress altyapılı sitelerdir. WordPress php tabanlı bir CMS sistemidir. WordPress kurmak için linux hosting kullanmak gerekir.

Bizimde size tavsiyemiz kuracağınız sitenin wordpress olması yönündedir. WordPress siteler SEO’ya uygunluğu en iyi sistemlerden biridir. Gelişmiş arayüzü, SEO’ya uygun temaları ve eklentileri ile çok bir bilgi birikimi olmadan harika siteler tasarlayabilirsiniz.

Siteyi kurarken sizlere tavsiyemiz;

Yukarıdaki maddeler sadece sitemizi kurarken dikkat etmemiz gereken bir takım şeylerdir. Sitemizi kurduktan sonra SEO‘ya uygunluğu için yapmamız gereken bir çok işlem olacaktır.

WordPress sitesi kuracaksanız eğer kurulum ve SEO ayarlarınız için ” WordPress SEO nasıl yapılır ” başlığına tıklayarak detaylı bilgimizden faydalanabilirsiniz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir