broken link checker eklentisi

Broken Link Checker Kurulumu ve Anlatımı

Merhabalar, wordpress sitesi kullanıp kırık linklerden şikayetçi iseniz bu eklenti tam size göre. Site sahipleri ve yazarların sıkça karşılaştığı bir durum olan kırık link bağlantılarını google sevmemektedir. Bu durumun ayrıca SEO açısından da önemi yüksektir. Yazarların yazmış olduğu makalelerde farklı bir konu için kullanmış oldukları iç veya dış linkler, belirli bir zaman sonra vermiş oldukları linkler sitelerin kapanması, sayfaların silinmesi yada URL değişikliğinden dolayı amacına ulaşamamaktadır. Bu durumda kırık linkleri bulup düzenlemeniz için bir yardım gerekmektedir. Sayfalarınızı tek tek bakıp düzenlemek bir hayli zaman alıcı ve uğraştırıcı bir iştir. Sizlere anlatacağımız bu eklenti ile kısa bir süre içerisinde eklentimizi kurup kırık linklerimizi düzeltebiliriz.

Eklentimizin Adı : Broken Link Checker

Broken Link Checker Kurulumu

  • WordPress için tüm eklentilerde olduğu gibi eklentiyi indirip, WinRAR programı aracılığıyla içindeki klasörü RAR’dan çıkarıyoruz.
  • Çıkarmış olduğunuz klasörü, herhangi bir FTP programı (filezilla vb) ile sitemize bağlanıp …/wp-content/plugins dizinine aktarıyoruz.
  • Admin panelinden Eklentiler sayfasına girip eklentiyi aktifleştiriyoruz.

Broken Link Checker Nasıl Kullanılır?

Admin panelinin sol taraftaki menüsünde Ayarlar seçeneğinin alt menüsü olan Link Checker sayfasına tıklıyoruz. Bu sayfaya girdikten sonra eklentimiz kırık linkleri bulup size göstermektedir.

Eğer 1 tane kırık linkiniz varsa ”Found 1 broken link” yazısıyla bir bağlantı çıkacak ve tıkladığımız bağlantıda hangi link kırık ise hangi sayfada ise bize belirtecek. Yorumlar kısmında bile kırık bir bağlantı varsa bunun bildirimini yapmaktadır.  Aynı sayfa üzerinden linkini editleyebilir yada silebilirsiniz.

 

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir